Zpět

Bezrámové – ALMÍRA

Charakteristika

Bezrámový zasklívací systém vyvinutý firmou HRDÝ, je vhodný zejména pro zasklení lodžií panelových domů, teras a balkónů rodinných domů, různých přístřešků, pevných prosklených rámů apod. Může jít i o lodžie či verandy částečně předsunuté, jelikož systém umožňuje i provedení střechy.
Největší uplatnění získává v panelových domech a to z důvodu velmi snadné manipulace s jednotlivými skleněnými díly, které se posouvají v rámu pouze do stran a tudíž nezasahují do vnitřních prostorů. Toto se jeví vzhledem k běžným rozměrům nepříliš velkých lodžií velkou výhodou.

Popis

Zasklení prostoru je provedeno ve speciálním hliníkovém profilu, který tvoří obvodový rám. Profil je opatřen kvalitní povrchovou úpravou a použitím nekorodujících materiálů je zaručena dlouhodobá stálost a bezúdržbovost systému. Pro výplň se používá 6 mm silné čiré sklo klasické, nebo tvrzené. Okrajová skla jsou zatmelena, posuvná skla usazena do plastového profilu, který tvoří zároveň zasklívací a kluznou lištu. Tato skla jsou opatřena nábytkovými madly pro snadnou manipulaci. Otevřením lze větrat až 50 % plochy, což je plně dostačující. Posuvná skla je možno zajistit proti otevření z venku. V zavřeném stavu systém umožňuje přirozenou infiltraci. Bezpečné mytí skel lze provádět stěrkou na násadce.

Technické řešení

Max. výška skleněné tabule je 1.7m a šířka max. 80cm. Maximální délka zasklení v jednom hliníkovém rámu je 6m. Povrch hliníkových profilů je ošetřen chromátováním a nanesením práškové vypalovací barvy v odstínu RAL 9010 (bílá).

 

Fotogalerie