Plastová a hliníková okna, dveře, zimní zahrady

Okna a dveře

Výběr oken – problém, před kterým dříve či později stojí každý z nás – je celkem lhostejné, jde-li o rekonstrukci nebo stavbu nového domu. Okna zejména ovlivňují architektonický vzhled budovy a zároveň mají značný vliv na úroveň a pohodu bydlení. Proto věnujte jejich výběru dostatek péče a času – rozhodně se to vyplatí – můžete přemýšlet, srovnávat a vybírat jednotlivé typy a také barevné a dřevěné dekory oken a dveří.
Plastová okna z profilů Rehau mají všechny přednosti, které lze dnes od oken očekávat – především vynikající tepelnou izolaci, skvělou izolaci proti hluku, vysokou bezpečnost proti vloupání, atraktivní design a samozřejmě vysokou pevnost. Nesporným přínosem plastových oken je také hospodárnost. Mají dlouhou životnost, odolávají povětrnostním vlivům, jsou nenáročná na údržbu a ošetřování. S rozsáhlou paletou barev a dekorů v imitaci dřeva Vám poskytují další možnost, jak propůjčit Vašemu domovu žádoucí individualitu.

Historie a současnost plastových oken

Plastová okna, přesněji řečeno okna vyrobená z PVC profilů, jsou moderní stavební prvek, který se u nás objevil později než u našich západních sousedů, ale přišel právě včas, aby nalezl své uplatnění ve stále se zvětšujícím počtu domácností a firemních objektů. Zvláště v poslední době, která je provázena stále větším důrazem na úsporu energií, ekologii a vysokou užitnou hodnotu výrobku získávají plastová okna na významu. Pro tzv. výplně stavebních otvorů jsou hlavní alternativou dřevěných oken pro své velmi dobré fyzikálně-mechanické vlastnosti, komfort použití, zanedbatelné nároky na údržbu a v neposlední řadě také pro ekonomickou efektivnost.

Plastová okna mají řadu nezanedbatelných výhod a předností:

 

  • vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům a stárnutí materiálu, vyrobená plastová okna si i po dlouhé době uchovávají stejné mechanické a vzhledové vlastnosti jaké měla v době, kdy byla vyrobena.
  • výhodné tepelně izolační vlastnosti, koeficient prostupu tepla 1,2 až 1,6 KW/m2/C
  • velmi dobré zvukově izolační vlastnosti – útlum vnější hlučnosti o 35 až 43 dB
  • jednoduché a spolehlivé ovládání, snadná údržba.
  • stálost povrchových imitací dřeva a barev

Co byste měli vědět o oknech?

Plastová okna

Hodí se téměř do všech typů staveb. Jejich cena je příznivá, údržba takřka žádná. Předpokládaná životnost až 50 let. Z nabídky imitacích barev dřeva povrchových fóliích Renolit si vybere opravdu každý a získá tím vzhled tradičních dřevěných oken s dlouholetou životností a bezúdržbovostí.

Hliníková okna

Jejich mechanická funkčnost a životnost je na nejvyšší úrovni. Z hlediska statických lze zhotovit i rozměrné sestavy. Volí je investoři především do veřejných prostor s velkou frekvencí osob (prodejny, vstupní portály, vchodové dveře panelových domů), do prestižních budov a tam, kde jiné materiály nevyhoví ze statických důvodů. Vysoké užitné hodnotě odpovídá i cena.

Okna dřevěná

Tradiční stavební materiál. Cena oproti plastovým oknům je vyšší podle zvolené eurolamely. Má-li být životnost a design na potřebné úrovni, počítejte s obnovou nátěrů cca 1x za 5 let., což také vede ke zvyšování celkových nákladů užitné hodnoty.