Zpět

Rámové – EXPODUL

Charakteristika

Zasklívací rámový systém nabízí možnosti zasklení lodžií, teras, zimních zahrad. Dále je vhodný zejména pro posuvné zasklení zádveří rodinných domů a dělících příček jak interiérových, tak i exteriérových. Svým provedením umožňuje předělení prostoru tak, aby při otevření zůstal volný prostor ze tří čtvrtin. Posuvná křídla lze oproti druhým systémům realizovat již od základnové „podlahové“ desky. Plochu křídel můžeme vodorovně rozdělit na několik samostatných výplní tak, aby stěna splňovala představy uživatele. Pevné rámy lze dělit jak svisle, tak i vodorovně. Systém posuvných křídel v kombinaci s pevnými křídly velmi efektivně a lehce rozdělí interiér v administrativních budovách, firmách a nemocnicích na několik samostatných pracovišť.

Popis

Zasklení tvoří jednotlivá posuvná křídla, která se skládají z rámu a výplně. Křídla jsou opatřena kvalitními pojezdovými kolečky, gumovým a štětinkovým těsněním. Toto štětinkové těsnění má značný efekt především u větrných a „zaháněcích“ stran. Rámy se plynule a lehce pohybují v horizontálních kolejnicích, kde počet „kolejí“ je zvolen dle technického řešení daného případu zasklení. Počet křídel je 2 až 8. Tímto systémem lze vytvářet i pevná zasklení (pevná okna), nadsvětlíky a parapetní zábradlí. Pro výplně lze použít různé materiály od tl. 4 mm až po 16 mm (skla, zrcadla, plasty, polykarbonát, MDF desky apod.).

Technické řešení

Max. výška křídla je 2.3m, šířka křídla 1m. Maximální délka zasklení bez pomocných svislých pevných sloupků je 8m. Systém je navržen a konstruován tak, že posuvná křídla lze jednoduše vysadit. Toto však neplatí u pevných nadsvětlíků, či dolních pevných částí. Povrch hliníkových profilů je ošetřen chromátováním a nanesením práškové vypalovací barvy ve standardním odstínu RAL 9010 (bílá). Možno však u tohoto systému volit libovolný barevný odstín dle vzorkovnice RAL.

 

Fotogalerie